| myname93 a întrebat:

Buna ziua. Aracetul de lemn aplicat pe exteriorul unei chitari acustice afecteaza acustica? Fara raspunsuri gen :de ce ai pune aracet pe chitara etc.

2 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu, am mers la magazinul de unde am luat chitara mi-a spus ca ar fi si asta o varianta, dar, mi-a aratat ca se poate folosi un ghips pentru chitara, pentru gauri, sparturi, etc. In cazul in care, chitara ta este spatra foarte tare, incearca aracetul, dar exista posibilitati sa fie afectata putin acustica. Foarte putin. Daca alegi aceasta varianta, cumpara un aracet mai bun, ca sa nu ai surprize. Sper ca te-am ajutat!

| myname93 explică (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Salut. Mai exact cum se numeste ghipsul folosit de tine?