| amy3semj1405 a întrebat:

Unde pot gasi :
fanus neagu- in vapaia lunii
anton pann - nazdravaniile lui hastratin hogea
literatura populara - doine si balade populare romanesti
mihail sadoveanu- anii de ucenie
nichita stanescu - veche intamplare rezumate sau comentarii va roog am nevoie urgent de ajutor!

27 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pe google! Scrie asa cum ai zis si le gasesti pe fiecare.Intrebarea este tema si ar putea sa-ti fie stearsa!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da o cautare pe internet cu autorul si titlul si daca exista undeva le gasesti, cu exceptia lui "hastratin", este vorba de "nastratin".
Daca nu le gasesti pe internet, sigur le gasesti la biblioteca.
Succes!

| claudiuxs a răspuns:

Me too big grin, dar asta e o problema politica, doar aia au recomandat, cred

| comansorin a răspuns:

Nu se gaseste pe Wikipedia va spun eu am cautat si nu am gasit nimic dar se gaseste pe www.e-referate.ro dar costa minim 5 euro asa ca nu va recomand daca stie cineva va rog sa ne dati informatii.

| comansorin a răspuns:

Nu se gaseste pe Wikipedia va spun eu am cautat si nu am gasit nimic dar se gaseste pe www.e-referate.ro dar costa minim 5 euro asa ca nu va recomand daca stie cineva va rog sa ne dati informatii.

| amy3semj1405 explică:

Scuze am grasit tastabig grin am cautat pe internet si nu le-am gasit.ma gandeam ca stiti un site care le are...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nevoie de astea urgent, stie cineva vreun site, ceva? plssss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe martee love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amy3semj nu stiii dar sunt in clasa cu tine vem acceasi diriginta avem aceleasi lecturi si daca vrei ti le dau eu sunt sergiu id meu este sergiumj daca ai uitatlaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu am nevoie de astea da pe google ca le gasestiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce sc esti ca astea mi le-a dat si mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le am si eu si nu prea le gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le vreau si eu. pe astea mi le-a dat si mie.laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu le am si nu le gasesccrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nastratin hogea nu hastratin
cauta la wikipedia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol. am si eu aceleasi referate de facut si cred ca suntem in aceiasi clasa. Diriginta noastra se num. Taranu Maria, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De astea am si eu nevoie urgent... ajutorrrrrrrrrrrr!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti la biblioteca

| Bianca1997 a răspuns:

Si mie mi le-a dat pe astea plus inca catevalaughingsi nu le gasesc da le caut acum pe googlelaughing

| Alexandru_Zdrafcu_1997 a răspuns:

Si eu tot pe astea le caut. astea sunt cele d la minister sh aproape toate scolile sunt obligate sa le dea. dar sunt ff greu de gasit... HELP!

| Alexandru_Zdrafcu_1997 a răspuns:

Uite Nazdravaniile lui Nastratin Hogea:
http://ro.wikisource.org/......atin_Hogea
Si incearca sa cauti si celelalte lecturi tot pe site-ul acesta! Bafta!

| Alexandru_Zdrafcu_1997 a răspuns:

Hey. Poftim nazdravaniile lui nastratin hogea si incearca sa cauti tot pe site-ul asta si alte lecturi. Bafta
http://ro.wikisource.org/......tin_Hogea!

| deiuuuu a răspuns:

Exact de acelea am si eu nevoie. dar veche intamplare nu cred ca o sa gasesti ca nici eu nu am gasit-o si am facut alta poezie happy

| Alee3007 a răspuns:

Si eu le caut de ceva vreme. Am gasit decat Nichita Stanescu - Veche Intamplare:p.