| aly1alyca a întrebat:

URGENT! Am nevoe sa uit cel mai bun animal de casa care a pierit.In fiecare seara plaing.Era o zebra australiana dar a intrat pisica in casa a daramat cusca, a prins-o si a mancat-o. Ce sa fac. sad sad sad sad sad

Răspuns Câştigător
| sirina_7189 a răspuns:

Stiu ca nu o sa te fac sa uiti de animalutul tau; Dar simt nevoia sa-ti spun ca odata cu trecerea timpului, ai sa-l uiti.Am pierdut multe pisici pana acum(vreo 15, acum am un alt pui).De fiecare data simteam ca mor, pentru ca le iubeam foarte mult.Nu ai cum sa uiti de el...asta e, se mai intampla. Poate o sa-ti mai iei animalute bune, de casa, pentru ca o sa-ti fie dor. Dar de data viitoare ar fi bine sa ai mai multa grija.(nu spun ca e vina ta). Stiu ca nu te-am ajutat prea mult dar nu stiu ce sa-ti spun.

15 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Ia-ti alta!

| Onutsu a răspuns:

Incearca sa o inlocuiesti, desii poate ca nu se poate, incearca.Fii puternica si treci peste tot, mergi la biserica si te vei descarca cu sigurantatongueSucces.Astept pm.

| Ancutss30 a răspuns:

Sa dai pisica altcuiva.nu pe strada, ci unui prieten.cred c.ar trebui sa te uiti la pozele cu ea, daca ai, sj sa iti amintesti doar clipele frumoase cu ea.

| Damasc a răspuns:

Sa iti iei o pisica de mare.

| JohnnyBi a răspuns:

Deci zebra a mancat pisica sau pisica a daramat cusca si a mancat zebra? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti un iepuras de casa {nu de mancat} cica is foarte draguti

| aly1alyca explică:

Dau funditza

| aly1alyca explică:

Aaaaaaaaaaaaaa zebra australiana e o pasare

| vasilevasi a răspuns:

Cearta pisica pentru ce a facut,ca sa vti mai trea ca naduful, apoi varsa ti toata afectiunea ce o aveai pentru zebra, fata de pisicuta care va inlocui si dragostea pierduta.

| suceavaalin a răspuns (pentru vasilevasi):

Da cum sa nu dupa aia o bagi la puscarie pentru intrare prin efractie si crima. tu nu gandesti

| AndreiLOOL a răspuns:

Ai putea sa iti iei altul si sa te obisnuiesti cu acela. Poate vei uita de vechiul tau animal poate nu... depinde... incearca!winking

| TheAlternativeBeauty a răspuns:

Uite eu am avut 2 papagali ce au murit m-am atasat foarte tare de ei si chiar acum 4 zile au murit iti sugerez sa iti cumperi un al animal.si imi pare rau de animalul tau.

| BeBe_7107 a răspuns:

Ia-ti un alt animal de companie, ca sa uiti de cel vechi. Asa vei fii din nou fericita.happy

| mihaitudor973 a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa iti iei un alt animalut si sa fii mai grijulie.

| suceavaalin a răspuns:

Eu mai am doar una
si tot plang din auza ca nu am fost responsabil