| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Cam cat costa o consultatie la veterinar pentru un Yorkie de 7 luni? Catelul meu sforaie cateodata noaptea, si uneori parca se chinuie sa respire si face putin urat, nu pot sa descriu exact cum este. Are vreo probrema la plamani, sau ceva? Astept pareri!

5 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Poate are ce are si cateaua mea, problema genetica, dar veterinarul iti poate zice cel mai bine...la noi costa 5 lei consultaia sau 10 (depinde de dr) dar doar consultatia, la pret se adauga si medicamentele folosite in caz ca se folosesc. Pretul consultatiei difera in functie de vet

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Nu te speria! Si eu am fost disperata ca am chihuahua si facea tot la fel l-am dus si-o zis ca face asa din cauza schimbarii de clima adica cica daca il duci afara de exemplu si il aduci din casa unde e cald face asa ori poate de la praf sau o inghitit ceva sau pur si simplu sa inecat.Eu de obicei o las dar daca nu se mai opreste in cam 15 minute o iau de spate de mai jos de langa coada o intorc cu capul in jos si o scutur putin si se mai opreste si daca nici asta nu ajuta pai deschidei gura chiar daca nu te lasa sau tine-o cu capul in jos pana se opreste dar ca sa nu se streseze ia-o daca face asa in brate si vorbeste cu cainele si mangaiel.Ameu nu prea mai face doar cand a fost mic.Acum are 1 an si 8 luni deci nu prea mai mi se intampla.Asta este de obicei la rasele mici dar se intampla foarte rar si la cele mari.Nu te speria in timp nu o sa mai faca si daca chiar nu se opreste suflai in bot ca poate a intrat ceva pe naswinking. Sper ca te-am ajutat dar daca chiar crezi ca e nevoie dul cum am facut si eu dar nu are nimic.Si daca sforie pai problema asta o au aproape toti cainii daca sunt obositi sau relaxati sforaie.Asa se intampla, nu ai ce sa faci

| OoKidaLoveoO a răspuns:

Mie cainele mi lo luat gratis si lo consultat dar nu avea nimichappy. Daca ii ceva oricum du-te la veterinar daca nu merge cum ti-am zis.Sa vezi ce zice ca eu l-am dus la clinica si la unu din oras si la fel o zis toti.happy

Răspuns utilizator avertizat
| EmanuelaZ a răspuns:

Poate doar viseaza si de aceea are respiratia neregulata. Oricum consultul nu poate fi mai mult de 25 lei. Sanatate catelului happy