| alexuL97 a întrebat:

URGENT! papagalului meu nimfa i-a crescut ciocul, si m-am gandit sa i-l tai cu unghiera. Am m-ai facut acest lucru de cel putin 3 ori si nu s-a intamplat asa ceva pana acum sad de aceasta data, am taiat putin mai mult si acum ii curge sange sad spuneti-mi ce sa fac, pana acum l-am tinut cu ciocul pe hartie igienica, dar nu s-a oprit, i-am pus un prosop la cioc, papagalul a inceput sa se "joace" (cred) cu el, muscandu-l, dar sangele tot nu s-a oprit, m-am gandit dupa aceea sa ud prosopul si s-a oprit putin sangerarea din cate vad, papagalul nu da semne ca il doare, adica se comporta ca de obicei, sta "infofolit" in pene, cu ochii inchisi de parca doarme, iar daca aude un sunet deschide ochii, va rog sa ma ajutati urgent sad

Răspuns Câştigător
| CarlaHecox a răspuns:

Nu stiu cum e la pasari, dar la caini nu trebuie sa tai din gheare prea mult pentru ca ajungi sa tai din vena.
Cred ca asa e si cu nimfa ta.
Nu, n-o sa moara, dar totusi e de apreciat faptul ca iti faci griji pentru ea.

4 răspunsuri:
| alexuL97 explică:

Si apropo, in cel mai rau caz, Doamne fereste, papagalul poate murii? crying sad va rog sa raspundeti repede

| alexuL97 explică:

Multumesc amandurora pentru raspuns happy m-am speriat tare rau aseara, dar astazi nimfa e mai bine happy si azi dimineata m-a trezit cantandu-mi happy :X azi mai am de spalat cusca de sange, dar nimic grav nu s-a intamplat happy totul e bine cand se termina cu bine happy

| Narciii a răspuns:

Nu trebiue sa faci asta la fel si ca la caini sau la pisici ca exemplu:
daca tai unghia la un caine curge sange dat tu trebuie sa il lasi asa ca ii creste la loc ciocu si nu moare