| AxelShane a întrebat:

Am doi papagali de tip nimfă. Papagalul (băiatul) se pare ca are ciocul invinetit, ar trebui sa ma ingrijorez? Ce sfaturi imi da-ti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil s-au batut si dupa ce si-au dat cu ciocurile baiatul s-a ales cu vanatai. Sau poate s-au "pupat" si cum baiatul nu a fost cuminte s-a ales cu vanatai. Vorbesc serios. Papagalii se pupa in stilul lor. Isi prind ciocurile, ca si cum s-ar pupa. Asta e parerea mea ca si eu am avut doi perusi si toata ziua se bateau. Daca tu crezi ca are altceva poti merge la medicul veterinar.