| existential a întrebat:

Va plac cainii de talie mica sau cunoasteti persoane carora le plac? Stiti acei caini de apartament, care latra la orice zgomot si fac la litiera.
Sunt adesea deranjanti pentru vecini si nici nu cred ca se pot dresa. Nu inteleg de ce oamenii astia nu isi iau pisici... care ar fi avantajele de a avea un asemenea caine? Face la litiera, nu isi poate proteja stapanul si nici nu se poate dresa, fiind mai prost ca o mata laughing Macar pisica daca e castrata doarme toata ziua si nu deranjeaza pe nimeni.
Nu stiu de voi, dar mie imi vine sa le cam dau una cand ii vad ca latra de nebuni la mine pe strada.

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Problema e ca pisicile isi manifesta dragostea diferit si multa lume interpreteaza gresit.
Problema cu cainii de talie mica nu este ca nu pot sa fie dresati ci ca stapanii nu isi dau interesul. Cand maraie sau latra sau trage in lesa un catel de buzunar stapanii nu il cearta, nu il invata ca nu e voie. De asemenea daca stau numai in casa sunt plictisiti si de asta latra si se agita la fiecare zgomot.

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu-si iau pisici pentru ca e o imensa diferenta intre un caine si o pisica. Pisica e rece, nepasatoare, egoista, nu-i pasa de stapan, pe cand cainele abia asteapta sa vii acasa si cand te vede tresalta de bucurie. Pisica e gratioasa, agila, frumoasa, dar nu-i suport caracterul. Prefer cainele de 1000 de ori mai mult.

| InYourPants a răspuns (pentru wildthing):

Pisicile sunt reci si nepasatoare daca nu le dai atentie si nu le iubesti.

| Nouvel a răspuns:

Cand in Bucuresti s-au propus niste masuri impotriva cainilor galagiosi tinuti in apartamente, toata lumea a sarit in apararea lor. Si cei ce aveau, dar mai mult cei ce nu aveau. Doar din spirit de contradictie.

| existential explică (pentru Nouvel):

As fi sustinut cu fervoare acel program anti latrat.

| pinksweetloverr a răspuns:

Nici mie nu îmi plac câinii mici. Am o vecina cu un chihuahua care ma calcă rău pe nervi, latra non stop și mereu înainte să ies din casa ma uit pe vizor și lipesc urechea de ușa să aud dacă e vreun semn de ea ca să o evit cu tot cu câine. Dar pe de alta parte, am o vecina cu un bichon, cel mai dulce cățel pe care l am văzut. Depinde mai mult de modul în care este crescut un caine mai mult decât rasa lui. Cat despre de ce nu își iau pisici, dacă unui om nu ii plac pisicile, nu își poate lua una. De exemplu, tie dacă nu ți ar plăcea pisicile, ai mai veni cu drag acasă știind ca te așteaptă una? happy

| existential explică (pentru pinksweetloverr):

Imi pare rau ca suporti asa ceva. Si eu am, dar ar s-a mai rezolvat putin cu cateva reclamatii la politie.