| kytty12 a întrebat:

Va rog ajutati-ma RAPID tatal meu a taiat coada catelusului(brac german) desi i-am zis clar sa nu o faca dar cand am venit de la scoala......Intrebare este cum pot opri sangerarea pentru ca curge foarte mult? AJUTORRRR(dau FUNDA)

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Sunati-l atunci pe dr. ala sa vina iar sau macar intrebati-l pe el ce sa-i faceti, ce dr. e si ala sa plece sa-l lase asa? si daca-; bandajezi bine cu ceva poti lua un taxi s-o duci la cabinet

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Bandajeaza-l si fugiti cu el la un cabinet veterinar, ca sangeareaza pana moare! cum Dumnezeu sa-i taie coada asa? asta se face la un cabinet, nu cu toporul in curte, ooooooofff

| kytty12 explică (pentru mixxjim):

Pai a venit un medic dar mama mi-a spus ca nu i-a facut anestezie...

| kytty12 explică (pentru kytty12):

OO am uitat sa mentiones ca trebuie sa fac un drum de jumate de ora pe jos ca in apropiere nu e nici un cabinet ...si ce sa fac cu deizy

| kytty12 explică (pentru mixxjim):

Iti multumesc pentru ajutor ....am sunat un doctor si mi-a spus sa ai pun piatra vanata, si i-am pus si am bandajato si s-a oprit sangerarea acum sta in cusca ei si doarme...

| mixxjim a răspuns (pentru kytty12):

Sunati-l atunci pe dr. ala sa vina iar sau macar intrebati-l pe el ce sa-i faceti, ce dr. e si ala sa plece sa-l lase asa? si daca-; bandajezi bine cu ceva poti lua un taxi s-o duci la cabinet

| mixxjim a răspuns:

N-a fost mare lucru, dar ma bucur ca s-a rezolvat, biata de ea. sa ai grija sa urmaresti sa nu se infecteze, chiar daca ii schimbi bandajul des

| Sup3rN0va a răspuns:

Dar nu inteleg, ce la determinat sa-i taie coada?