| lightblueC a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati. Promit funda si vot. Am un pui de caine-lup(ciobanesc german) de doua luni jumatate care este foarte vioi si sanatos, are carnet de sanatate, si e vaccinat. Acum o ora sau doua, cand am vrut sa-mi hranesc celalalt caine cu oase de pui, acest caine-lup s-a repezit si a inghitit un os. Acum este bine, si la fel de vioi. Dar... mi-e teama sa nu moara. Tatal meu nu-i da sanse. In ciuda faptului ca are 2 luni jumatate, este foarte zdravan si voinic... Tin foarte mult la el, asa ca va rog mult sa va dati cu parerea! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Rolicuzu12 a răspuns:

Hai sa iti spun mai pe scurt mai intai marimea osului:
mic:Nu te speria stomacului ii era usor sa digere osul
Mijlociu:Incearca sa ii dai mai multe lichide ca sa nu se innece.
Marebig grinumnezeul il mai poate ajuta dar totusi hranestel cu mai mult lichid decat solid
Crede-ma am fost in aceeasi situatie si ascultand de un om am facut ce ti-am scris si si-a revenit al meu avea doar 2 luni
Iti doresc mult noroc.
Sper Sa nu iti moara
Funda daca ti-am fost de ajutor

14 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il duci la veterinar.

| lightblueC explică:

Sunt ingrijorata pentru ca el avand doar doua luni juamtate, un os de pui cam de un deget i-ar putea perfora intestinul/stomacul si ar face hemoragie. Acum ceva timp, inainte sa-l bag in cusca din gradina era bine, de inecat nu s-a inecat, dar cand va incepe digestia nu stiu cum se va descurca. Daca voi aveti animale cu experiente asemanatoare ar fi frumos daca m-ati ajuta si pe mine cu un sfat. La veterinar il voi duce maine, sper sa treaca penste noapte.

| ganton a răspuns:

Tatal tau are dreptate. Poti incepe sa-i sapi groapa.

| Sabryy a răspuns:

Hmm, sincera sa fiu ma intreb.c e rau daca a inghitit un os de pui? Am auzit ca nu e bine, ca se rupe in aschii in organism, dar de ce esti asa speriata? Te rog sa nu-mi votezi "stupid" ci sa-mi explici. O zii cat mai buna! love struckhappy

| REbEluTzU a răspuns:

Sall happy.
Srai linistit ca nu o sa pateasca nimica happy.

| SuntUnCartof a răspuns:

Trebuie sa il duci la veterinar neaparat sa fii sigur ca este binewinking

| szmotovio a răspuns:

Offf...din cate stiu eu nu au voie oare de pui pentru ca le perforeaza stomacul.
cel mai bine ar fi sa il duci la un dr veterinar
sper sa fie binehappy

| afrodita3333 a răspuns:

De ce sa moara? Daca osul nu i-a ramas in gat sau ceva de genu...nu cred ca se ma intampla ceva. Daca vrei sa fii sigura suta la suta dul la un veterinar.

| ana_7298 a răspuns:

Nu e bine sa le dai cainilor (indiferent de varsta) oase de pui.
Eu cred ca cainele va rezista. Nu are cum atata timp cat nu arata semne.winking Succes

| gabita231 a răspuns:

Nu stiu din partea mea daca e tot vioi sper sa ramana in viata si sa creasca mult noroc

| BlackRos3_7601 a răspuns:

Daca era os de pui...nu era chiar asa mare... dupa parerea mea nu o sa ii se intample nimic si nici nu o sa moara! sau chiar daca nu esti sigur du-te cu el la veterinar pentru un consult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic daca nu la atins nu are ce sa pateasca

| vlad_7956 a răspuns:

Deci, daca nu s-a inecat cu el nu o sa se intample nimicdar daca este inecat dai apa multa si dai sa manance ceva paine sa se duca din gat. funda

| vlad_7956 a răspuns:

Deci,daca este inecat dai apa multa si dai sa manance paine sa se duca osul din gat, funda