| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti odata pentru totdeauna in Romania pisica neagra aduce ghinion sau noroc?

6 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu, pisica neagra aduce ghinion atunci cand iti taie calea(cand trece prin fata ta). Dar astea sunt numai superstitii si nu trebuie sa crezi in ele.

Pa-pa.

| Petronela a răspuns:

Ghinion cred

| teodora_3281 a răspuns:

Ghinion pentru cei care sunt supertitiosi, daca nu esti nu ti se intampla nimichappy

| teodora_3281 a răspuns:

Se spune ca pisica neagra aduce ghinion daca iti trece calea...imi vine sa rad cand ma gandesc cum ar alerga un superstitios ca sa nu i treaca pisica neagra si ghinionista calea...
daca nu esti superstitios nu ti se intampla nimichappy

| CARLA_9114 a răspuns:

Pisicile negre nu aduc ghinion si nici noroc.Sunt ca si celelalte pisici.In Egipt erau considerate sacre si erau protejate.In Romania sunt lasate pe strazi sa moara de foame, frig. Unii cred ca o pisica aduce noroc. Pisicile negre sunt si ele niste animalute nevinovate. Ce cainele negru sau calul aduce ghinion? Afla de pe net despre pisicile negre.Succes.

| Iusty26 a răspuns:

De fapt se spune ca daca pisica trece prin calea ta o sa ai ghinion, dar nu este adevarat. Doar oamenii superstitiosi cred asta! Sper ca te-am ajutat!