| Budacu94 a întrebat:

Vreau sa adopt un bulldog francez ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| Anamaria28491 a răspuns:

Hey! Din cate stiu eu acesti caini sunt foarte frumosi si destul de usor de dresat,dar acum depinde de persoana care il dreseaza. oricum, inainte de adoptarea unui caine ar trebui sa te asiguri ca ai spatiul necesar, ca iti permiti mancare, jucarii, culcus etc.Acesti caini nu sunt greu de intretinut, chiar deloc deoarece is caini de rasa scunda deci nu ar putea face mare necaz, atata tot ca lasa par dar asta nu ar trebui sa fie o problema chiar asa mare.Din cate stiu, acesti caini sunt destul de scumpi adica costa in jur de minim 100 euro daca e rasa pura cu pedigree, dar depinde si de la cine cumperi.Si apropo, asigura-te ca ai timp sa il scoti de minim 3-4 ori afara pentru ca acesti caini is energici si v-or face prostii daca se plictisesc. Sper sa te-am ajutat si sa stii ca stiu ce am zis pentru ca o prietena de a mea are 2 caini din aceasta rasa si stiu cum sunt.Bafta!

| Rihanna20B a răspuns:

Cauta pe olx, la jumătate. Ro. Eu de acolo am luat câinele și pisica. Plus ca ai șanse să îi găsești și vaccinați. Fundă te rog