| StefaniaStefaniaa a întrebat:

Bună!
Sunt interesată să adopt un cățel Bulldog Francez în Cluj. Dacă mă puteți ajuta vă rog nu ezitați să lăsați un comentariu.
Aștept răspunsurile voastre.
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Aici nu este site pentru astfel de anunturi.Sunt sanse mai mari sa gasesti ce cauti postand pe grupurile de animale din Cluj, pe Facebook etc.

| johnnny123 a răspuns:

De regulă câinii de rasă se cumpără, nu prea se dau spre adopție.
Dacă vrei să adopți, mergi la un adăpost și adoptă de acolo un câine care chiar are nevoie.

| StefaniaStefaniaa explică (pentru johnnny123):

Probabil ai rămâne surprins dacă ți-aș spune ca sunt persoane care din diferite motive nu mai pot avea grija de patrupedul lor si decid sa îl doneze unei alte persoane.
Multumesc pentru raspuns si sfatul de a adopta dintr-un adăpost, însă aceasta este decizia mea. O seara minunata!

| johnnny123 a răspuns (pentru StefaniaStefaniaa):

Nu, nu aș rămâne surprins să aud că este posibil ca un om să nu mai poată avea grijă de câinele lui. Evident că există și situații de genul ăsta.

Dar, matematic vorbind, care crezi că sunt șansele ca dintre cele câteva persoane care vor citi întrebarea asta, una să aibă tocmai un buldog francez și în plus să fie fix în situația improbabilă de a nu mai putea avea grijă de el și de a fi nevoită să-l dea spre adopție?

Cam 1 la 100.000? Sau poate 1 la 500.000?