| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac o excursie cu bicicleta in vara. Vreo 600 de km. Si acum va intreb:
1. Sunt minora, dar asta nu ar trebui sa constituie o problema, nu? confused
2. Pe unde voi merge cu bicicleta? Prin trafic banuiesc ca nu pentru ca e prea periculos.
3. Cum as putea sa imi fac traseul?
4. Ma pot caza la o pensiune daca am 16 ani? laughing
Orice parere e mai mult decat binevenita.

2 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Nu conteaza varsta, si asa ai destui ani happy, prin trafic, este ok, daca esti atenta si te concentrezi la drum. 600km, depinde de conditia ta fizica daca parcurgi doar 20km-50km zilnic, ar trebui sa termini in maxim 3 saptamani. Ai nevoie de bani pentru un loc de odihna si mancare, apa, pot aparea si diverse defectiuni nu mai adaugam si alte distractii, daca vei vizita cluburi sau vei participa la alte petreceri si evenimente. Trebuie neaparat sa ai buletinul la tine, iar unele hoteluri nu cazeaza minori happy, dar in mare parte nu vei intalni aceasta restrictie. Totusi pentru aceasta excursie, nu ti-ar strica si o alta persoana langa, ori mai multe, pe langa mp3-ul de la urechi, sa mai auzi vocea cuiva cunoscut nu strica thinking
Ai sa ai mereu un rucsac in spate, un discomfort la inceput, dar te vei obisnui happy, iar cu privire la traseu, depinde de regiunea in care te aflii.

| al3xander a răspuns:

Totusi nu ti se pare cam riscant sa faci singura o excursie dinasta prin Romania? la noi sunt numai nebuni si cand e vorba de trafic, si cand e vorba de oameni. iti recomand totusi sa te duci cu cineva si sa nu fii singura. crede-ma e periculos cu maisna 600 de km prin tara, ce sa mai zic de mers cu bicicleta :-|