| CrissRonnye7 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un caine si lociuesc la curte.Doresc un caine frumos,de paza si sa fie si putin periculos, dar nu cu stapanii.laughingCe imi recomandati?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| totuldesprenaturasiaventura a răspuns:

Ciobanesc german

| Iconaru_Madalina_1978 a răspuns:

Iti recomand bul dog e bun doar ca trebuie sa ii pui si botnita

| Iconaru_Madalina_1978 a răspuns:

Iti recomand bul dog e bun doar ca trebuie sa ii pui si botnita.

| RaspunsulTauSuntEu a răspuns:

Golden retriever sau rotweiler!
Rottweleri sunt frumosi doar ca turbeaza cateodata

| Geo_Alex_1994 a răspuns:

Eu iti recomand ciobanescul german deoarece este un caine inteligent protector si daca simte ca esti in pericol face rafagii ca un pitbull.Mai e rottwailler pentru paza si protectie daca vrei numa sa nu crezi ce se spune ca o sa turbeze la sapte ani...Dobermanul este un caine ager pentru curte te apara de pericole....Cane corso dat vezi ca este foarte pretentios ai sensibil la pilele.Eu unul am ciobanesc german femela are 2 luni si.dej a latra la prietenii mei. Funda?

| Mazureac_Alin_1999 a răspuns:

Ciobanesc german sau husky

| Ungureanuu_Victorr_1990 a răspuns:

Caine lup sau pitbul

| Ankulytzza a răspuns:

Iti recomand din suflet Amstaff. Stau la curte si vreau sa iti zic ca nimeni nu intra in curte cand il vede.Amstaffi sunt niste caini care isi iubesc stapanii foarte mult, si ti`o spun deoarece eu am vazut la al meu.Cand l-am primit eu, el avea 3 ani. Recunosc, la inceput imi era putin teama, deoarece sunt fiorosi.Dar nu i-am aratat niciodata asta.Primele 3-4 seri, l`am tinut pe langa casa, dezlegat ( pana i-am cumparat cusca) dar nu a plecat, chiar daca ar fi putut. Cand fosta stapana il viziteaza, nu imi arata deloc indiferenta si nu mai asculta de ea, ci de mine. Au un caracter frumos fata de stapan, ei fac orice pentru a-si multumi omul care il creste. Sunt foarte destepti, sunt de paza si in primul rand, isi adora stapanii ..Nu vei regreta daca iti iei unul!