| AlinaRoma1 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un cațeluș si acesta are 3 luni.
Afectează acomodarea sau altceva?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Încearcă la cumpărarea animalului de companie să îl observi liber cum se comportă lângă frații lui sau altor cățeluși.
Dacă se vede o fire dominatoare, mai neliniștită, va fi foarte greu de dresat. De asemenea, vedeți ce talie este și ce fel de rasă are.
De asemenea, dacă puteți avea grijă de el 24 de ore sau îl veți cumpăra și închide 12 ore în casă, fiind la muncă.
Trebuie, de pui să aduceți prieteni în casă și să îl învățați cu astfel de situații.
Trebuie un dresor, poate.

| RobertIDiablo a răspuns:

Daca are 3-4 luni este perfect, este inca puiut si se va invata cu tine.
: Inainte sa aduci catelusul in casa, asigura-te ca esti pregatita cu : jucarii, paturica, boluri si mancare. (Daca are 3 luni, poti incepe si dresajul cu el, comenzile de baza "Sezi, Culcat, Asteapta".