| Noname1920 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un papagal Jako, mai tanar si vreau sa stiu cum sa imi dau seama daca e inca tanar sau daca e batran!

Răspuns Câştigător
| MarianM8777 a răspuns:

Este foarte dificil sa deosebesti sexele la jako dar daca te uiti atent la ei vei observa ca la mascul zona fara pene din spatele ochilor la masculi se contureaza cu un unghi ascutit. in schimb la femele e perfect rotund! sper ca te-am ajutat! (cel din stanga e femela iar cel din dreapta e mascul) http://www.google.ro/......tp?/imgres

1 răspuns:
| Lou222 a răspuns:

Sunt aproape la fel. te-as sfatui sa mergi la un veterinar sa iti explice... ca sa fii sigurahappy