| JustMeFlory a întrebat:

Vreau sa imi iau si eu un catelus dar nu stiu ce rasa! Vreau sa fie unul micut, la maturitate sa nu aibe mai mult de 6-7 kgstraight face.
Imi puteti spune si mie rasele de caini micuti?batting eyelashes
Multumesc!happy

8 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Chihuahua
Terrier australian
Bichon Bolognese
eu stiu ca catei care ti-am spus sunt micutilove strucklove struck

Răspuns utilizator avertizat
| Ruxyana a răspuns:

Pichinezi:X...va rog sa ma scuzati daca am scris gresit ''pichinezi''hee hee:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon Maltez, crede`ma nu exista catel mai frumos!:X:x:X

E micuts si frumos:X, ce`i drept trebuie` sa scoti vreo 300 de euro din buzunar pentru el:D...:))! Si ii si foarte micuts! Nici nu ajunge la cat zici tu, 6-7 kg, cred!:)):))

http://www.imperecheri.ro/......maltez.jpg

:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inafara de statura unui caine trebuie sa cunosti si comportamentul rasei respective, cum sunt cainii acelei rase. Asa vei sti daca o sa fie ok pentru amandoi, daca o sa va intelegeti. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. eu am un bichon havanez de 3 ani. este o catelusa minunata. foarte inteligenta si jucausa. marele avantaj este ca nu lasa par, este frt curata, nu este mofturoasa si este frt usor de ingrijit. daca esti plecata mai mult de acasa, este cainele perfect de apartament dar are nevoie de plimbari regulate.

| sabinus a răspuns:

Pisica mea are 5, 5 kg. hmmm aproape ca se incadreaza laughing