| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa incep un blog pe youtube.Dar nu stiu despre ce.Mai de mult am pus un video cu mine cantand.Acum am 5 abonati.Va rog dati-mi niste idei.Dau funda happy P.S. sunt fata

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Atunci cand faci videoblogg tot ceea ce spui sa fie interesant pentru a atrage lumea si de a avea abonati si fani. Primul vlogg pe youtube trebuie sa fie cu prezentarea ta. Atunci cand te prezinti nu vorbi ca si cand citesti de pe foaie, vorbeste de la sine, fa ceva creativ. Mai departe gasesti subiecte interesante pe internet si le dezbati pe canalul tau de youtube. Atunci cand faci vlogg sa ai ceva desene/obiecte in spatele tau. Asa cum are Tequilla (Bianca Adam), Levi, Codrin Bradea. Au pe perete sau pe dulap ceva care sa atraga atentie. Gandeste-te daca faci vlog la un perete alb si nu te misti deloc in timp ce vorbesti, vlogul tau o sa fie plictisitor. Mai multe idei poti lua de la Tequilla (si ea e fata si poate te inspiri de la ea) cum face ea si pe urma faci ceva de la tine in timp ce faci vlog.

Cam astea sunt ideile mele.

2 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Daca te pricepi la anumite lucruri poti face tutoriale..sau parodii.

| Minge707 a răspuns:

Cand filmezi, incearca sa fi tu insati. Cand te uiti la camera gandeste-te ca vorbesti cu cea mai buna prietena, ideile iti vin in minte, de exemplu ai putea sa faci in video de craciu si din ce ti se intampla tie. Scoala. lucruri pe care le urasti le placi etc. Si nu lua in seama comentariile de descurajare ca toti am fost la un ""inceput"". Bafta