| Leo2016 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un video blog pe youtube dar nu stiu cu ce sa incep pentru prima data vreau niste idei

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce ai vrea sa mai faci un blog daca nu ai nimic de zis?

| eudoareuu a răspuns:

Din punctul meu de vedere, primul episod ar trebui sa contina:

- o prezentare a ta (cum te numesti, hobby-uri, eventual unde inveti, ce planuri de viitor ai (poate), ce varsta ai, etc.);

- motivarea crearii videblog-ului (de ce te-ai gandit tu sa faci asta);

- subiectele despre care ti-ai propus sa vorbesti, in mare, deci, sa determini nisa video blog-ului;

- intri putin intr-un subiect, care sa le starneasca cat de cat interesul vizitatorilor/privitorilor (umorul este foarte important, daca esti haios, prezinti lucruri haioase, sigur vei atrage cativa subscriberi rapid);

- lasa posibilitatea doritorilor sa iti adreseze intrebari si sugestii;

- nu fii sacaitor cu mesaje (scrise sau verbale) de genul subscribe, like and comment please.

P.S: Ca programe software ce iti pot fi de folos as mentiona: Sony Vegas, Adobe Premiere, Virtual Dub, Windows Movie Maker.