| madiki a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar perusi... As dori mai multe sfaturi (despre hrana, reproducere, ingrijire, la hrana cateva marci si ce contin: cu ce va hraniti voi papagalul) multumesc mult

3 răspunsuri:
| iepuras_2362 a răspuns:

Uite un site despre papagali aici ai tot despre hrana ingtrijire... www.papagalul.ro,fundita? te rog frumos.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Deci sa-ti iei 2 perusi ca atunci perusul daca il iei singur va muri de singuratate dupa 4 luni
hrana : hrana o schimb la 2 zile odata cu apa si curatatul coliviei
cat despre marca iti recomanda vita mix au multi minerale
reproducere: deci cand o sa-i vezi ca incep sa se calce sa le iei un cuib din pet shop de unde i-ai luat
Numai Bine

| Chocolateee a răspuns:

Buna.
Si eu am avut perusi [F si m]
In ceea ce priveste hrana.trebuie sa le pui mereu de mancare, sa le schimbi frecvent apa [niciodata apa minerala!]. Trebuie sa le speli colivia de cate ori este nevoie, altfel vei avea un miros neplacut in incapere. Daca vrei sa vorbeasca.trebuie sa stai de vorba cu ei.sa ii inveti incetu` cu incetu` cuvinte usoare. La reproducere nu stiu ca mi-au murit dupa 4 luni.Marcile nu stiu daca conteaza asa de mult. Te duci la farmacia veterinara si ceri mancare pentru perusi.
Cam atat stiu.
Fundita?big grin