| SpYoNu a întrebat:

Vreau sa-mi fac un acvariu ce pesti sa pun in el? eu as opta pentru betta splendise. Spunetiva parelile.

Răspuns Câştigător
| Andrei_Lucian_1975 a răspuns:

Eu recomand sa amenajezi si sa dotezi intai acvariul asa cum trebui, iar mai apoi sa te gindesti la pesti! Gasesti informatii destule pe forumurile de acvaristica si pe grupurile de acvaristi de pe facebook.As pute-a sa te ajut si in privat, dar nu stiu daca nu incalc cumva regulamentul!

7 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Iti poti lua doar un betta intr-un acvariu(1 mascul)mai bine iti iei pesti pentru incepatorilove struckipho,guppy, platy, zebre, tetrazona, scalari sau neoni dar ai grija sa nu suprapopulezi acvariul

| SSophie a răspuns:

Eu chiar am avut si un pestisor betta l-am tinut intr-un acvariu separat de ceilalti,parerea mea este ca daca vrei sa-ti faci tun un acvariu si nu vei putea foarte curand sa-i iei cele necesare de exemplu,filtru, bureti, pompita de aer, etc parerea mea este ca un pestisor betta se adapteaza foarte bine fara aceste conditii in timp ce unele specii chiar au nevoie de ele gen scalarii, xipho...Insa ai grija sa nu-ti sara din acvariu daca nu ii pui un capac, pentru ca al meu asa a ales sa se,, sinucida,, mi-a sarit din acvariu...Mult succes!

| SpYoNu explică (pentru SSophie):

Multumesc pentru parere. Dar eu stiu ca unui peste betta nu ii trebuie filtru bureti pompita de aer etc. Ei isi iau are de la suprafata. Multumesc oricum.

| SSophie a răspuns (pentru SpYoNu):

Tocmai de asta ti l-am recomandat ca nu are nevoie de asa ceva... Daca citeai mai cu atentie ti-ai fi dat seama, dar nu-i nimic pestisorii betta sunt singurii care nu sunt asa pretentiosi si foarte frumosi!

| SpYoNu explică:

Mai astept pareri!

| georgiana12345 a răspuns:

Eu spun sa pui in el rasbora hetoromorpha sau pestele scalar dar mie imi place pestele fluture tahitian baftahappy

| SpYoNu explică (pentru georgiana12345):

Multumesc Frumos pentru parere