| Anonima221214 a întrebat:

Vreau si eu vraji reale pe care le poate face orice incepator. Va rog sa nu luati in bataie de joc. Eu una cred in magie, daca vrei sa ma critici sau ceva mai bine nu comentezi.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt ceva vraji mai usoare da ai nevoie de lacrimi de cocostarc virgin si fire de par de vrabioara congoleza si nu prea cred ca le gasesti pe la noi

| Elide a răspuns:

Ce film sau serial cu vrăji ai văzut? Vrăji reale nu prea exista decât în filme. Farmece și blesteme astea exista, mâine te vei uita la un serial cu vampiri și vei scrie o întrebare "cum pot deveni vampir"

| alondrakiss a răspuns:

Dar o vraja că sa se întoarcă la tine cineva? O vraja că sa te ierte că i-ai greșit?

| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Vraja pentru vindecarea animalelor
"Spirit al Padurii, un animal moare! Ia Forta Vietii din aceasta vraja si salveaza-l!"
Aceasta vraja nu necesita nici un ritual, dar poate fi folosita doar pentru animalele ranite si trebuie sa atingi acel animal (nu este recomandabil pentru turbare). Aceasta este o vraja antica, s-ar putea sa nu mearga, dar nu te descuraja. Ai incredere in puterea trimisa animalului prin tine.
Vraja pentru invizibilitate
Invizibilitatea este un termen usor de rastalmacit. Se crede ca nu poti face o potiune magica pe care sa o bei si bingo! sa devii invizibil. Ne pare rau, dar aceasta vraja te poate face sa pari invizibil oamenilor. Uneori este placut daca nu doresti sa atragi atentia sau pur si simplu daca vrei sa fii lasat in pace. Daca vrei sa fii invizibil altora - adica oamenii sa se uite prin tine ca si cum n-ai fi acolo (dar daca ii lovesti sau altceva, te pot vedea), incearca aceasta vraja. Inchide ochii si imagineaza-ti o sfera de lumina stralucitoare in jurul tau. Apoi imagineaza-ti ca lumina incepe sa devina confuza. Se pierde in culorile si formele din jurul tau. Te topesti in lumina, devii o parte din ea, pana dispari cu totul in camuflajul cercului de lumina din jurul tau.
Vraja de protectie
Ai nevoie de: un foc, preferabil o lumanare sau un foc in cercul tau. Stai langa foc in orice pozitie. Priveste in flacari. Vizualizeaza focul cum te scalda cu lumina sa stralucitoare protectoare. Focul creeaza o sfera inflacarata sclipitoare, in jurul tau, in timp ce canti:
"Arunca vraja in foc. Arunc-o bine. Tese-o sus, tese-o acum. Din flacara sclipitoare nimeni nu va veni sa faca rau sau sa mutileze. Nimeni nu va trece de acest zid de foc. Nimeni nu va trece. Nu, absolut nimeni!"
Repeta de cate ori este necesar.
Vraja de izgonire a datoriei
Materiale: pergament sul, de 2 toli latime si cat de lung vrei, un creion negru, o lumanare purpurie, ulei de care vrei, esenta de care vrei.
Curata si consacra toate materialele cu cele 4 elemente (pamant, aer, foc si apa).
Fa o lista cu toate datoriile pe pergament. Deseneaza o stea cu cinci colturi de izgonire pe spatele pergamentului. Graveaza o stea de izgonire pe lumanare. Pune sulul de pergament in suportul de lumanare, apoi fixeaza strans deasupra lumanarea. Gandeste-te la izgonirea datoriilor tale. Gandeste-te la sentimentul de fericire si usurare cand datoriile vor fi izgonite.
Aprinde lumanarea. Du lumanarea in partea de est si roaga Silfii sa trimita mesajul de izgonire a datoriilor in Univers, intr-un mod sigur si protector si cere ca prosperitatea sa se intoarca la tine in acelasi fel. Pune lumanarea inapoi pe altar si, cu propriile cuvinte, roag-o pe Juno sa alunge datoria si sa o inlocuiasca cu energie prospera.
Lasa lumanarea sa arda complet. Hartia va lua foc, asa ca ai grija ce tip de suport de lumanare folosesti (sticla se va sparge), iar uportul sa se afle pe o suprafata rezistenta la foc. In timp ce arde lumanarea, concentreaza-te asupra izgonirii datoriilor, sentimentelor tale de usurare si fericire si asupra viitoarei prosperitati.

Tags: Vrăji, Vrăji cu lumânări, Wicca

Vraja de baza pentru vindecarea animalului de casa

8 comentarii
Amesteca niste ulei de tamaduire, folosind:
-6 picaturi de ulei de levantica, 6 picaturi de ulei de camfor, 6 picaturi de ulei de rozmarin, 1/2 uncie de ulei de radacini (samburi de caise, jojoba, seminte de struguri, chiar si ulei de masline).
Unge o lumanare neagra, una rosie si una maro cu acest ulei de tamaduire. Lumanarea neagra este pentru absortia negativitatii (a bolii), cea rosie pentru putere si sanatate, iar cea maro este o lumanare "astrala" sau "semnificativa" pentru animal. Pune lumanarea maro intre cea neagra si cea rosie si fa un cerc de pietre in jurul acestui decor, folosind pietre sau cristale asociate cu vindecarea (ametist, cuart, agata, alegi tu ce crezi).Da-te cu putin ulei pe maini si freaca-le, lovindu-le si provocand astfel energia tamaduitoare, avand grija sa te concentrezi asupra ariilor in care simti durerea. Concentreaza-te asupra lumanarilor, continuand sa pastrezi contactul cu animalul tau de casa si vizualizand puterea de la lumanarea rosie se scurge in lumanarea maro si impingand toata boala in lumanarea neagra. Pune-te de acord cu Zeita si, dupa ce ai reusit sa vizualizezi toate cele de mai sus (si animalul!), spune:
"Zeita, cu atingerea tamaduitoare binecuvanteaza acest animal pe care-l iubim. Zeu/Zei/Zeita, cu fiarele de pe domeniul tau, inlatura boala! Vindeca durerea. Asa sa fie!"
Continua sa bati din palme pentru ca energia sa curga, pana cand veti simti ca vraja este implinita, apoi lasa-i animalului destul timp pentru a se odihni si vindeca. In mod evident, daca doresti sa efectuezi aceasta vraja intr-un cerc, este alegerea ta. Daca doresti sa continui vraja un numar de zile (cel putin 3 zile, sugerez) si animalul tau are un loc special in care se odihneste sau "traieste" (cum ar fi o cusca, etc.) inconjoara aceasta arie, daca este posibil, cu pietre, pune o lumanare rosie pe o parte si una neagra pe cealalta (unse cu ulei de tamaduire). Concentreaza-te asupra lumanarii rosii si proiecteaza-i energia in care sta animalul, vizualizand boala care este impinsa afara intr-o parte, de vreme ce nu are loc in alta parte, in lumanarea neagra. Freaca-te cu ulei pe maini si stropeste animalul de cate ori simti necesar.
POTI GASI MAI MULTE AICI magie-vrajiogspot.co.uk.bl