| Bogdan_9316 a întrebat:

Vreau un ajutor!

Am un Hamster Syrian, si e in acvariu, acvariul are (37 cm lungime, Latime 25 cm, Inaltime 33 cm )

Uitati aici este poza hamsterului meu :

http://postimage.org/image/z9szc6457/ a doua poza : http://postimage.org/image/nv748o301/

Vreau sa-i cumpar un mascul si am nevoie de detalii.

Vreau sa stiu e suficent acvariul pentru Hamster?

-------------------------------------------------------- --------------

Si vreau sa spun ca am si un Hamster Pitic a murit perechea lui. Hamsterul Pitic e mascul. Are aproximativ 1 an si 3 luni.

E intr-o cusca dar e cam mica, si nu stiu ce sa fac sa vand cusca si Hamsterul Pitic. Dar imi e drag si Hamsterul pitic mi mila sa-l dau.

Cusca are ( Lungime 31 cm, Inaltime 22 cm, Latime 23 cm )

Uitati aici cateva poze : http://postimage.org/image/x8m1c8bp1/ http://postimage.org/image/8egs6urdj/

Va rog sa ma ajutati! Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Macabre a răspuns:

Bună,un acvariu de pești,nu e bun pentru hamsteri. Lor le trebuie spațiu,mult.
Si în legătură cu cușca aceea,este foarte mică,sincer. În loc să vinzi hamsterul cu tot cu,cușcă,de ce nu vinzi cușca,sau pui bani,și cumperi in locșor mai mare pentru amândoi,că,în momentul în care ai spus,că la acel hamster i-a murit perechea,i-ar trebui cineva cu care să se joace,sau ce știu eu. Eu așa gândesc că ar fi cel mai bine,pentru amândoi,și pentru tine, că în momentul ce ți-e milă să-l vinzi, decât să-l dai cu părere de rău, mai bine păstrează-l. Oricum, sper că te-am ajutat cu ceva. Baftă!

| Bogdan_9316 explică (pentru Macabre):

Da si ce zici cu cat as putea da cusca? Ca am cumparato cu 96 Ron si o dau cu 78 Ron... Unde o pot so vand? big grin

| Macabre a răspuns (pentru Bogdan_9316):

Da,cu 78 ron,e bine,păi,nu știu asta, ar fi bine să te interesezi cine are rozătoare micuțe, și are nevoie de cușcă. Sau să-i faci publicitate pe net, printr-un site, ceva.

| Bogdan_9316 explică (pentru Macabre):

Aha multumesc...Mai am eu 60 Ron stransi 60 cu 78 = 138 ar fi... Dar luna asta mai strang 30 - 40 ron si apoi fix bine.

| Macabre a răspuns (pentru Bogdan_9316):

E perfect, păi atunci, îți urez baftă.