| εмiLч97 a întrebat:

Vreau un sfat sincer si intrebare e pentru cei care au pisica: In vacata voi pleca 2 saptamani in strainatate si nu stiu ce sa fac cu pisica mea (stau la bloc). Nu stiu daca sa o las acasa iar cineva va veni zilnic cate o ora sa se joace cu ea, sa ii dea mancare(dezavantaj: Sa nu se simta singura si sa fie trista, m-am atasat foarte mult de ea) sau sa o duc la niste prieteni de familie care stau la bloc(dezavantaj: Nu stiu daca o vor intretine si vor avea grija de ea). Vreau un sfat sincer si fara raspunsuri in batjocura. Voi ce ati face?
Pisicuta e british shorthair, 8luni.

Răspuns Câştigător
| AmmyShadow a răspuns:

Eu personal as lua-o cu mine, dar asta e mai complicat. Mai bine las-o acasa si sa treaca zilnic cineva la ea, deoarece daca o duci la prieteni, nu este in mediul in care este obisnuita si se poate simti stresata. Am si eu o pisicuta (stau tot la bloc) si nu este nicio problema daca o lasi singura... Isi gaseste ea ce sa faca si in majoritatea timpului o sa doarma... Spun asta din propria experienta. Sper ca te-am ajutat si distractie placuta in vacanta! :* happy

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

As duce o la cineva sa aiba grija de ea

| Borcea_Cristina_1998 a răspuns:

Mai bine ai lasa pisica la cineva apropiat, decat sa o iesi cu tine in vacata sa ai grija ei mereu si sa ti-o strice. o sa fie binee, nu te mai gandi mereu la asta. nu ia si distreaza-te ca doar nu mergi de 10 ori in vacanta in strainatate :*