| Decebalul a întrebat:

Vreu un site de unde pot invata sa imi dresez cainele!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.dresajcanin.ro/elemente-de-dresaj
Pa, pa.

| Anduta_1569 a răspuns:

Site-ul lui Gabriel Cocu.
www.cainiutilitari.ro
E un dresor foarte bun.
Cel mai bine ar fi sa te uiti la clipuri.Are foarte multe.

| dony89 a răspuns (pentru Anduta_1569):

La 900 euro cat e dresajul la el mai bine te lipsesti.Nici videoclipurile alea nu sunt prea explicite.

| Anduta_1569 a răspuns (pentru dony89):

Nu sunt explicite? Nu zau!
Bineinteles, cine nu stie cu ce se mananca dresajul nu va intelege niciodata cum se face.Trebuie sa stii si putina psihologie ca sa ii intelegi diverse comportamente si raspunsuri ale cainelui.
Mie acele clip-uri mi se par folositoare, iar daca te pasioneaza dresajul..totul vine de la sinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi dresezi câinele în 10 paşi simpli.
http://www.acasatv.ro/......impli.html
Te pup!

| dony89 a răspuns:

Cel mai bun dresor: www.cartedresajcanin.ro
Iti ofera si sfaturi gratuite si materialele pe care le are sunt bazate pe cercetare, tehnica, motivare si practica.E diferit de ce se mai gaseste pe piata.Crede-ma ca stiu, pentru ca am cumparat cd/dvd/carti existente deja pe piata+citit articole de presa online si gratis. Numai bine!

| AwawawMPN a răspuns:

Http://www.petman.ro/......ii+de+baza
Aici sunt exerciţiile care m-au ajutat să-mi dresez căţeluşul. La mine au mers... încearcă şi tu.

| dony89 a răspuns (pentru AwawawMPN):

Dresorul asta nu e cine stie ce, iar exercitiile sunt mai mult prezentate pe scurt. oricum cel mai ok mi s-a parut cel pe care l-am indicat in raspuns. daca vrei ceva de calitate trebuie sa dai un ban dupa parerea mea si nu destul de putini, cum costa cartea celui pe care l-ai indicat(undeva la 20 lei o brosurica de Chirita e vorba). Asta cu www.cartedresajcanin.ro mi se pare mult mai bun si da si sfaturi gratis cu nemiluita. Oricum numai bine!