| Siscanu12 a întrebat:

Zebrele mele australiene au facut un ou in cuib si de atuci na mai facut.In fiecare zi se imperecheza dar nu fac. Au cuib masculul la aranjat si mereu stau libere in camera.De ce nu mai face oua.Ce trebuie sa fac ca sa se oua? Dau funda

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Sa nu fie si optiunea in care au un al 2 - lea cuib. Trebuie sa le supraveghezi o perioada!

| Andrei7600 a răspuns:

Zebrele australiene numai fac oua pentru ca ele sunt pasarii exotice, important este ca ele sa se intretina foarte bine, deci raspunsul este sa le intreti bine, pentru ca ele nu se fac chiar asa de repede, important este ca poate nici numai oua, asa este si oamenii