| WhatMeanLove a întrebat:

Ziceti-mi cel mai ciudat animal pe care la-ti intalnit! Cel mai ciudat primeste

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Cel mai ciudat animal din lume se numeşte Aye- Aye (Daubentonia madagascariensis), bate in copaci cu degetul lui mijlociu lung, ascultand sunetele insectelor, care se misca sub coaja, apoi foloseste acelasi deget pentru a scoate insectele. Traditia locala spune, ca daca vezi acest animal straniu, vei avea ghinion. Din nefericire, adesea este ucis. Aye- aye traieste in Madagascar.

12 răspunsuri:
| alexxandra a răspuns:

Misteriosul animal din Northern Ontario

http://pssst.ro/comenteaza.php?id=8711

| ピンク a răspuns:

Cel mai ciudat PE CARE LAM VAZUT este un fel de maimuta doarte mica, avea parul negru in jurul capului, avea fata cheala si niste degete extreeem de lungu. Avea niste ochi mari, iesiti din orbite, galbeni. Era foarte urat! parca era un monstru! Mam speriat asa tare de el ca am cazut in fund! Lam vazut vacanta trecuta in exursia din Brazilia. Lam vazut intr-o padure giganta. Am vazut si serpi. Nu mai tin minte ce padure eran Nu eram atenta la ghid pentru ca ascultam mp4. Miau cazut din urechia atunci cand l-am vazut. Cand am ajuns acasa m-am interesat si am aflat ca senumeste c

| ピンク a răspuns:

Cred ca se numeste Aye-Aye

| CeVreauEu a răspuns:

Asta mi se pare cel mai CIUDAT si URAT animal pe care l-am vazut pana acum -> "Maimuta nasoasa" http://www.hellosm.ro/wp-content/uploads/Nasalis-larvatus.jpg :)):)):))

| Anonimus905 a răspuns:

Ornitorincul.Are cioc si labe de rata, corp si coada de castor, este mamifer si depune oua:O:O:O

| SweetyCandy a răspuns:

Diavolul Tasmanian-e un a animal p kale de disparitie (fundita?tongue)

| NICUnoscut a răspuns:

Diriginta mea

| Icss a răspuns:

Gnu

| Danette8248 a răspuns:

1 pisicilea alea tunse chel si 2 maimutele alea cu nasuu lung si lasat in jos...big grin

| bikerfreak a răspuns:

Caine-de-mare-ciorapi-colorati.

| amy_6635 a răspuns:

Hmmmm. un paianjen mare cu spatele rosu si punctele negre big grin