| doiaruxxx a întrebat:

1 metru cub de boltari cati metri patrati are?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de grosime. Exemplu: daca boltarul are are 20 cm inaltime imparti 100 la 20 si-ti da 5 metri patrati.

| relian a răspuns:

Pai cati sa aiba acolo vreo 4 mp laughing avand in vedere ca cubul are 6 laturi deci 1 mcub are patru patrate de cate 1 m fiecare, deci 6 mpatrati laughing asta daca vorbesti de suprafata cubului.Acu nu stiu exact ce ai vrut tu sa intrebi laughing ca mcubi nu-i poti transorma in mpatrati, adica volumu sa-l faci suprafata, fara sa cunosti inca un element, cum spunea cineva pe aici grosimea.Deci spune mai clar ce anume vrei sa stii.