| AdRiAnHo97 a întrebat:

A comandat cineva de la evoMAG, un pc pe bucati, si a cerut si asamblarea lui? Daca da, cum sta treaba la capitolul de wire management, il asambleaza calumea, frumos sau le arunca asa urat in carcasa? Daca cumpar in rate pot cere sa mi se asambleze piesele?

Răspuns Câştigător
| AdRiAnHo97 explică:

Asa s-ar parea, ori iti faci card din ala de cuparaturi card avantaj (dobanda 0 dar doar 3 sau 6 rate)

9 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Mi se pare ca platesti asamblarea (nu stiu sigur daca la evoMag dar la alte magazine, asa e) deci rate sau nu, ti-l asambleaza.
Iar asamblarea tine mult de dispozitita aluia care o face, sa nu crezi ca e unu' care e angajat special sa faca asamblari, daca o avea si alte treburi si n-are chef iti arunca componentele in carcasa si gata. Daca e baiat de treaba ti le asambleaza frumos. Oricum poti sa-i zici tipei de la call center sa aiba grija cum il asambleaza, sa nu faca o treaba de mantuiala.

| AdRiAnHo97 explică (pentru greyhound):

Pe site la ei zice ca asamblarea si transportul sunt gratuite.

| AdRiAnHo97 explică (pentru greyhound):

Cum e cu call center? imi apare vreun numar dupa ce finalizez comanda? sunt de incredere cei de la evoMAG. cu garatia si altele?

| greyhound a răspuns (pentru AdRiAnHo97):

Numarul de call center iti apare pe site la sectiunea contact
Da, sunt de incredere, e unul din cele 3-4 magazine de pe lista mea de magazine online sigure

| AdRiAnHo97 explică (pentru greyhound):

Inca o intrebare, scuze ca te stresez da sa fiu sigur. cum cumpar in rate de la ei? ce imi trebuie, ce trebuie sa fac, trebuie sa fac card sau cum te rog explica-mi

| greyhound a răspuns (pentru AdRiAnHo97):

Aici nu prea pot sa te ajut cu informatii sigure. Tot cu fetele de la call center trebuie sa vorbesti si iti vor explica cum poti cumpara in rate si ce iti trebuie.
Informativ iti pot spune ca sunt mai multe tipuri de plata in rate - cu cardul, printr-o banca, cetelem etc
Difera tipul de rata, difera si actele si procedurile.

| AdRiAnHo97 explică (pentru greyhound):

Banuiesc ca trebuie sa imi fac card la BRD?

| AdRiAnHo97 explică (pentru AdRiAnHo97):

Poti sa imi lasi id tau te rog?

| greyhound a răspuns (pentru AdRiAnHo97):

N-am mess, n-am facebook, asta-i singurul mijloc de "socializare" pe care l-am agreat vreodata