| anonim_4396 a întrebat:

Am aplicat o tencuiala decorativa intr-o camera in care am adaugat pigment de culoare si mi-a aparut o pata intr-o zona pe care a doua zi am incercat sa o acopar cu materialul ce a mai ramas peste care am adaugat apa insa nu mi-a mai iesit nici cum aceeasi nuanta de culoare. Exista vreo metoda prin care se mai poate obtine aceeasi nuanta? fiindca daca nu inseamna ca trebuie sa mai cumpar inca o data tencuiala si sa o aplic din nou ceea ce m-ar costa vreo 100 RON.

1 răspuns:
| bunelutu a răspuns:

Nu-s ce crezi tu dar eu n-am auzit sadai cu tencuiala decorativa intr-o camera
se da doar pe exterior da in fine trebuia sa lesi pata sa se usuce bine o analizai si dupa aia vopsiai dar fara sa diluiezi acum n-ai ce face trebuie sa dai din nou sau sa faci niste var cu nuanta dorita si sa dai cred ca este mai ieftin asa decat cu tencuiala
spor la munca si apropo in camera se da cu glet apoi var lavabil nu cu tencuiala decorativa peretele nu mai respira si ai sa ai la iarna suroai de apa pe pereti din cauza condensului.