| RoadToNowhere a întrebat:

Am HitmanPro [ un gen de anti-virus mai avansat ], care mi-a gasit un Malware si 2 de RiskWare, care mi le-a bagat in Carantina. Problema este ca unul dintre acesti virusi se numeste "System Volume information". Celalalt se numeste "Browser Defender" si inca unu cu nume lung si ciudat. Intrebarea mea este urmatoarea : Pot sterge acesti virusi sau sa ii mai las? Problema este ca garantia imi expira in 11 zile, si mi-e frica sa nu scape virusii. Fundita!

Răspuns Câştigător
| Iwao a răspuns:

System Volume information este folder de sistem ascuns pe care instrumentul Restabilire sistem il utilizează pentru a stoca informaţiile şi punctele de restabilire.Probabil in el se afla ascuns un virus, nu poti sterge usor acest folder (oricum se reface) insa il poti goli :clic dreapta pe computer\properties\system protection\configure\clic delete, se sterg toate fisierele din folder, se refac pentru a putea utiliza system restore.
Browser Defender vezi cum il poti dezactiva sau dezinstala aici:
http://www.browserdefender.com/help/
Poti sterge totul din carantina, nu-i bai.