| Eugeniusu a întrebat:

Am implinit 18 ani si sunt inca la liceu, mi-am facut cerere pentru a primi alocatia pe tot timpul cat sunt elev, dar pe acea cerere am bifat sa primesc alocatia prin posta. Cum trebuie sa procedez pentru a primi alocatia pe card? Unde sa imi fac un card si cat ma costa? Iar dupa ce imi fac card unde trebuie sa merg?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la o banca ce o ai in orasul tau (recomand ING sau Banca Transilvania) si fa-ti un card. Te vor indruma ei.

| alessia5158 a răspuns:

Pentru alocatie, nu-ti poti deschide cont de card la orice banca, ci numai la cele agreate.Lista o vei gasi la secretariatul scolii si tot acolo vei afla daca este necesar sa depui un nou dosar.