| eusuntcipi a întrebat:

Daca vreau sa calatoresc cu trenul, trebuie sa cumpar bilet din timp? Sau pot sa il cumpar de la ghiseul din gara? Si daca stie cineva cam cat m-ar costa un bilet Alba Iulia-Bucuresti!

Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

Poti sa-l cumperi si de la casa de bilete din gara, dar macar cu 10 minute inainte de plecarea trenului. Ca sa ai timp sa ajungi si sa urci in vagon.
Un bilet la clasa a 2-a, costa 83, 1 lei. Dar sunt unele curse care au reduceri date de cfr. Facilitatile, nu se cumuleaza (pensionar, elev, etc).

4 răspunsuri:
| CerCopiTec a răspuns:

Pentru ca dai funda ia pune mana tu si uita te pe https://mersultrenurilor.infofer.ro/ro-RO/Itineraries
netu tau merge doar pe TPU?

| Rapsam a răspuns:

Poți cumpăra din gara atunci pe moment. Nu are rost sa cumperi din timp

| mgtow a răspuns:

Daca il iei cu 1 luna mai devreme va fi ieftin

| ema2396 a răspuns:

Poti sa faci oricare din cele 2. Insa, daca ziua in care pleci e aglomerata, cum ar fi vineri sau duminica/luni sunt sanse mari sa nu prinzi loc, deci mai bine iti iei macar cu o zi mai devreme