| bestfully a întrebat:

Am o intrebare referitoare la contul Facebook. Cineva, daca vrea, poate afla parola contului? Eu mi-am pus o parola greu de ghicit, dar stiu ca sunt hack-uri, sunt cei care se ocupa de spargerea parolelor. Si nu as vrea sa se intample asta. Un prieten de-al meu a avut deja un cont spart,, nu mai poate intra pe el. Pot preveni cumva asta? Sau Facebook e destul de sigur (in privinta asta)?

4 răspunsuri:
| usy313 a răspuns:

Nu exista. stai linistita. numai sa nu accepti pe mess sau pe orice program de vorbit obiecte. exe care par suspicioase ca alea ar putea fi virusi. ca de ex keylogger care daca trimiti virusul la cineva ii poti vedea toate logurile (parolele si siteurile pe care intra)...

| r2d2 a răspuns:

Hai sa punem altfel problema. De ce esti asa pesimista? De ce crezi ca tocmai tie ti ar sparge cineva contul de Fb? Sincer nu cred ca se poate asa ceva, insa exista pesoane (cele care te cunosc destul de bine) care incearca parole; grupuri de cuvinte care cred ei ca ar putea fi o parola pusa de tine, insa in majoritatea cazurilor este un esec. Vorbesc din proprie experienta cand am incercat sa sparg un ID si am pus tot ce se putea, de la echipe de fotbal la rugaciuni. Deci stai linistita =) BTW. cat despre siguranta Fb niciodata sa nu ai incredere in ce ti spun ei - No ID or Personal things on it happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa-mi aflu parola de pe face book? mi-am uitat-o si...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ca te pacalesc