| katy a întrebat:

Am o rugaminte la voi! Ma poate ajuta cineva sa gasesc cea mai convenabila firma de transport colete din Romania in India?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea ai multe optiuni: Posta romana sau un curier international ca DHL sau UPS.
DHL si UPS-ul sunt foarte-foarte scumpe
Posta romana este ok, depinzand de serviciul selectat (normal, rapid, cu semnatura la primire, asigurat sau nu, express post etc).

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nici nu cred ca ai prea multe optiuni laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Cred ca cel mai simplu e sa trimiti prin Posta Romana.

| katy explică (pentru Violleta2022):

Multumesc

| katy explică (pentru Violleta2022):

M-am gandit la posta, dar oare cat face pana acolo? Cred ca pana iese de la noi din tara, dureaza cel mai mult

Bula
| Bula a răspuns (pentru katy):

La toate firmele, regimul de expediere hotareste viteza de expediere, dar si pretul lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru katy):

Am mai explicat, depinde de serviciul ales!
Daca selectezi DHL-ul sau UPS-ul, ies in aceeasi zi din tara si in 48 de ore ajunge in India, pe calea aerului.
Acum, depinde si in ce satuc uitat de lume al Indiei, este locatia unde trimiti, ca aia sunt 100 de ani mai inapoiati ca Romania. Sunt sate care nu au auzit inca de lumina, TV, telefon samd.
Cu serviciul Postei Romane, cam acelasi lucru, pleaca de la posta si iese rapid din tara, dar drumul spre India este mai anevoios, ca va fi trimis cu trenul si apoi preluat de curieri locali si in final, va ajunge la destinatie.
La noi in tara chiar nu are de ce sa intarzie, ca nu incarca nimeni magaziile cu marfa, pentru ca se plateste sattionarea si depozitarea lor.