| CrazzzyA a întrebat:

Cum pot trimite un colet in strainatate? Nu am mai trimis colete in alta tara si nu prea stiu cum functioneaza. As vrea sa trimit un laptop in Italia. Deci am nevoie de o modalitate de transport sigura, pentru ca vreau ca laptopul sa ajunga intreg.
Ma poate ajuta cineva? De preferat persoane care chiar au trimis colete in strainatate.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu am folosit http://www.posta-romana.ro/posta-romana/produse-si-servicii/personal.html (vezi categoria "Marfuri").
Doar un singur oficiu postal din oras expediaza colete international.

Pe langa posta romana mai este si atlassib: http://www.atlassib.ro/agentii/

| CrazzzyA explică (pentru anonimg):

Ai trimis cu Posta Romana? Si a ajuns pachetul sigur?

| anonimg a răspuns (pentru CrazzzyA):

Da, am trimis un colet si a ajuns cu bine. Dar nu am trimis in Italia, ci in alta tara.
Mai inainte de a face demersurile, am mers la posta si am luat informatiile necesare. Te sfatuiesc sa faci la fel.

| barbutxxx a răspuns:

Prin atlasiv eu trimet in Spania platesc o taxa in +de 3 euro pentru fragil si ajunge repede si in siguranta. sau prin posta dar nu este atat de sigur pana ajunge in afara.

| Elena_Cojocaru_1950 a răspuns:

As dori sa stiu cum trimit un pachet prin Atlasib in Italia si ce pot trimite.Va multumesc.