| StrongHeart a întrebat:

Am un cantar electronic defect,bateria merge, dar nu arata un numar fix, afiseaza diferite numere.
Pot sa-l repar de unul singur?

4 răspunsuri:
| vclaudiu7 a răspuns:

Afiseaza cumva 4 liniute sau 4 numere random? Daca da, ai cumva un buton de schimbat din kg in lbs in nu mai stiu ce? Daca e pe kilograme, muta-l pe celelalte variante si apoi inapoi la kg si apoi incearca sa te pui pe el sa vezi ce numar iti da.

| StrongHeart explică (pentru vclaudiu7):

Afiseaza numere la intamplare, apoi 0, apoi un simbol ciudat ca un E intors.Nu are buton, nu e genul ala de cantar(stiu de care zici)
No, e defect nu cred ca am ce-i face.Mersi oricum.

| antimulte a răspuns:

Daca nu are butoane si/sau o metoda de resetare, nu prea ai ce sa ii faci. La astea se face resetare cand ii scoti bateria si cam atat.

| StrongHeart explică (pentru antimulte):

Chinezarii.