| Flaviius87 a întrebat:

Am un DVD de la nunta cu filmare tip VIDEO_TS! acesta contine 5 filmulete; eu vreau sa tai filmuletul al 5-lea si 3 minute din al 4-lea, fapt care l-am si facut cu programelul "Ultra Video Splitter" care mi-a creat alt VIDEO_TS (si AUDIO TS)... iar intrebarea mea este: cum sa unesc cele doua VIDEO_TS-uri ca sa mearga pe DVD player?
Va multumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Nu stiu! Adica stiu, habar n-am! Dr stiu ca se poate mergi la un specialist in calculatoare! Am un unchi care e, am sa il intreb si am sa-ti scriu cum daca stie, dar cred ca stie sigur!

| Danci_Cristian_1980 a răspuns:

Video_ts la un dvd nu il poti edida dupa capul tau pentru ca dvd-ul nu mai recunoaste fisierul asa cum trebuie, pentru ca dvd-ul contine si alte informatii. Tot ce trebuie sa faci e sa ripuiesti dvd-ul (extragi informatia vide din video_ts. Il incarci intr-un program de editare video, tai tot ce vrei, lipesti tot ce vrei. Salvezi totul MPEG 2 si Reautorizezi DVD-ul cu un soft gen DVD Architect, DVDFab...