| anonim_4396 a întrebat:

" Animalele nu muncesc, nu vorbesc si nu gandesc" E dintr-un manual de clasa a |||-a. Cum naiba sa nu gandeasca animalele? Sunt idioti aia care au scris manualul?

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Mai idioti ca animalele alea...

| Fulger149 a răspuns:

Ele nu gandesc din punct de vedere rational, la asta se refera. De exemplu daca unei mame ursoaice i se fura pestele prins pentru pui de un lup se duce si il ia la bataie. ceva de genul asta.

| Skylar a răspuns:

Adica nu cugeta, idiot sa o iei ad literam

| SimonneBX a răspuns:

Te mai miri ce invata manualele pe copii? Anul trecut in a VI-a in manualul meu de romana (la pronume) ne explica ca in vorbirea curenta nu trebuie sa folosim "dumneavoastra", "dumitale" etc si ne incuraja sa folosim "asta", "ala", "aia".straight face E o prostie...

| mady04 a răspuns:

Intr-un fel au dreptate pentru ca animalele cu gandesc la fel ca oamenii dar ele gandesc dupa regulile lor deci 50%