| DeeaCarmen a întrebat:

As putea cumpara de la Auchan sau Carrefour cu bonurile de masa (card Sadexo) un telefon mobil?

11 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

NU
bonurile de masa sunt NNNNUMAI pentru mancare
ORICE altceva e impotriva legii, in special bautura, dar si ORICE nu e mancare sau bautura NEalcolica

| Iote a răspuns:

Nu. Sunt doar pentru produse alimentare.

| Ana7807820 a răspuns:

What laughing laughing laughing
Cu bonurile de masă poţi doar să iei mancare, nu să îţi cumperi un avion pe care îl foloseşti doar pentru apeluri şi mesaje laughing laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu poti orice ca esti frumoasă, tu esti in poză?

| cfrtobias a răspuns:

Nu mai usor cumperi pe bani telefon si pe bonuri de masa cumperi mancare?

| baru a răspuns:

Cauta in magazin un lucrator comercial pe care sa le cumpere la un pret mai mic. Faci schimbul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Bonurile de masa sunt strict doar pentru mancare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ingeras, da ce nu ai money sa iti cumperi tel?
Las ca faci tu bani din colindat

| DeeaCarmen explică (pentru baru):

Este si asta o varianta, dar ideea e ca am card.

| baru a răspuns (pentru DeeaCarmen):

Cu mare drag te.as ajuta...

| RAY a răspuns:

Se poate daca ai pe cineva acolo, crezi ca nu se fac smecheri de astea sa fim seriosi, apropo esti draguta