| Cineva91 a întrebat:

As vrea sa stiu urmatorul lucru daca ma poate lamuri cineve.Eu am un laptop conectat la un modem. Am creat o conexiune cu un nume si o parola, iar acum as vrea sa intru de pe Calculator si sa ma conectez direct la internet, asta fara cabluri, ci prin conexiunea wifi care am creat-o pe Laptop.Cum fac? Ce trebuie sa fac la Calculator, unde intru?

3 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Daca ai win 7 pe laptop dai la acea conexiune (acolo unde e ceasul in dreapta jos la ecran) dai click dreapta si properties>>sharing, la sharing bifezi prima casuta si selectezi reteaua dintre pc si laptop, sper ca ti.am fost de ajutorbig grin

| bogdyD a răspuns:

Calculatorul tau trebuie sa aiba un adaptor wireless sau o placa de retea wireless ca sa poti face aceasta conexiune.

| Deenissa a răspuns:

Pai.II poti chema pe cei de la internet sa ti'l monteze pe Lap-top sau cineva care se pricepe. Daca nu poti incerca -control panel-Netword and Internet-Network and Sharing center-Si setezi conexiunea din wireless.Dar mai intai bagi cablu de la internet in wireless.Si acolo jos in dreapta trebuie sa apara conexiunele prin wireless si dai pe numele la wireless si bagi parola. laughing