| anonimevere2013 a întrebat:

Aseara din greseala ca imi era somn am dezinstalat acest program in loc de altul Winzip apoi am loat niste fisiere depe net filme exact si imi cerea sale pornesc cu Winzip ce este acest program Winzip la ce foloseste si daca afecteaza cu ceva calculatorul primul raspuns si daca explica in asa fel sa inteleg primeste funda multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Keyboard a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic winzip e la fel ca winrar daca vrei sa deschizi filmul dai click dreapta si dai deschidere cu si o sa ai acolo mai multe variante dai pe vlc, daca nu ai dai pe windows medya player. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| YourDeath a răspuns:

Winzip-ul se foloseste la dezarhivarea unor fisiere. Adica extragerea lor dintr-o arhiva. Sunt folosite arhivele winzip sau winrar deoarece poti pune fisiere mari in ele, si le comprima, adica le mai ia din dimensiune. Nu iti afecteaza cu nimic calculatorul, doar ca nu vei mai putea deschide fisierele de tip ''.rar'', ''.zip'', ''.gz'' si alte fisiere te tip arhiva. Iti poti instala Winrar-ul, este un program cu alt nume, dar cu aceeasi utilizare. Inca o data, NU iti afecteaza cu nimic calculatorul.