| Vali215 a întrebat:

Băncile mai sunt deschise în perioada asta? Ar fi vreo problema dacă nu am mai avut bani pe card de vreo 3 luni și vreau sa mi închid contul, ar trebui să le platesc vreun comision ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De luni pana vineri sunt deschise. In fiecare luna banca iti trage vreo 4.5 lei taxa de card. Cel putin asa e la BRD. La banca transilvania parca nu are taxa asta. Cand inchizi cardul trebuie sa ai 0 datorii pe el, sa nu ai comisioane neplatite. Deci zic ca ai de platit maxim 15 lei pe 3 luni de nebagat bani pe card. Mergi si iti spun doamnele exact.

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Da, sunt deschise.
Poti sa inchizi contul. Daca ai de platit sau nu, afli de la ei. Pentru ca fiecare Banca are propriul sistem de comisionare.