| Doris143 a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi fac un card de credit, cel pe care îl am acum va expira curând. Întrebarea este... la ce banca? Nu am fost multumit de acesta fiindcă mereu imi lua comision. Dacă treceau cateva luni fara sa am bani pe el, imi tot cereau sa plătesc cate 5 lei lunar. As vrea sa am unul care să nu facă asta, chiar dacă rămâne gol o perioadă.
Ceva recomandări?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba fix din cauza bancii e comisionul, orice banca ia comision de administrare a contului. Insa nu toate bancile iau comisioane din alea nesimtite pentru extragere de la alt bancomat. De la ING poti scoate de absolut unde vrei ca nu iti ia niciun comision.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca la BT. Asa ceva pateam si eu la o anumita banca. Nu dau nume.

| Violleta2022 a răspuns:

Un credit card nu expira! Cu 1 luna inainte de data expirarii, vei primii un alt card, reiinoit, cu acelasi numar de card, dar data de expirare prelungita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei card de credit sau de debit?
ING si BT sunt bancile cu cele mai ok comisioane, dar ce vrei tu nu iti ofera nicio banca. Toate iau comision de administrare chiar daca ai contul gol, trebuie sa traiasca si ei din ceva.

| Pyromaniac a răspuns:

Bcr, eu am card la bcr si sunt foarte multumit, insa comisionul nu este din cauza bancii, cand scoti bani de la un bancomat care apartine altei banci, iti ia comision la orice banca, daca ai de ex card la bcr si scoti de la bancomat bcr, nu iti ia comision, dar daca ai card de ex la bcr si scoti de la brd, iti ia aprox 15 ron.

| suntserios a răspuns (pentru Pyromaniac):

Ba fix din cauza bancii e comisionul, orice banca ia comision de administrare a contului. Insa nu toate bancile iau comisioane din alea nesimtite pentru extragere de la alt bancomat. De la ING poti scoate de absolut unde vrei ca nu iti ia niciun comision.