| Altu_Unu_1997_KPNW a întrebat:

Am o întrebare. Dacă vreau să îi depun unui prieten bani cash, pe card, la banca unde acesta deține cardul, plătesc băncii un comision? Dacă da, cam de cât ar fi vorba, ținând cont ca suma este

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de sistemul de comisioane ale fiecarei banci, nu exista un comision fix si valabil pentru toate bancile.
Poti vedea pe site-ul oficial al bancii sau sa te interesezi la unitatea bancara unde vrei sa depui banii.

| spinuco a răspuns:

Depinde de banca unde are deschis prietenul tau contul. la transilvania e 0, la bcr e 4 lei si la ing poate sa fie si 18 lei... Nu e o regula, fiecare banca avand comisioanele ei.