| dhgrufgyrjk a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.
Ma ajutati sa raspund la o intrebare din fizica?

Se spune ca Maria se misca fata de Luminita, care, la randul sau, se misca fata de Danuta.
Intrebare: Poate oare Maria sa se afle in repaus fata de Danuta?
Justifica raspunsul.

Dau funda...

P. S. Si inca ceva, daca doriti sa ma ajutati, ma ajutati, fara chestii din alea ca nu vreau sa invat la scoala si va intreb pe voi, sau ceva de genu.

Multumesc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Maria si Danuta au acelasi sens de mers opus Luminitei.

| Shammal a răspuns:

Da, daca Maria si Danuta au acelasi sens, directie si viteza

| deyutzyk97 a răspuns:

Pai da pentru ca ai spus ca se misca pana in fata danutei si de acolo nu mai are unde sa mearga deci da e in repaus cu ea