| freehugs a întrebat:

Am o imprimanta Canon (MP210) si mi s-a cam terminat tusul din cartuse.Am cumparat de la magazin tus negru si am incercat sa incarc cu seringa in cartusul negru prin acel orificiu.Eh problema e ca nu vrea sa imi traga foaia, inteleg ca nu imi trage color pentru ca e gol, dar negru de ce nu vrea sa traga daca totusi l-am incarcat eu? Se poate sa se fi uscat tusul in cartus? Ce pot sa fac in acest caz sau daca am ce sa fac.Altfel imi voi cumpara cartuse noihappy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://forum.electroniq.net/index.php?topic=81.0 ai explicatii cum se poate rezolva problema. Succes si numai bine!

| maryus1908 a răspuns:

Pai...cartusul nu trebuie sa-l incarci tu ca nu e bine asa ceva mai bine te duci la un showroom de calculatoare si til umple ei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall eu am Canon 270 si eu am problema asta nu stiu cum se incarca tusul sper ca ai gasit daca da spune-mi si mie terog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un Canon mp205 si am incarcat tusul negru cat a mai avut din culoarea universala a mers acum nu-mi mai merge va rog spuneti-mi carei problema

| Maryoo a răspuns:

Am avut si eu Canon dar nu e asa bun. Nu merge, trebuie pus si color...Mai bine cumpara-ti o imprimanta cu laser la care se foloseste tonerul. Ea scoate in functie de foi. A mea scoate 2500. Te sfatuiesc sa-ti iei SAMSUNG SCX-4521F E si buna ca are laser chiar daca scoate numai alb0negru. (Are si Xerox si Sacnner)

| pytycu73 a răspuns:

Trebuie cumparat alt cartus original. Cartusele de la Canon si nu numai, au contor pentru. paginile printate