| 09Ioana09 a întrebat:

Buna, am primit cadou ceva cumparat din altex care necesita garantie. Persoana care mi-a făcut cadoul si-a cumparat un laptop si a fost pus pe acelasi bon. In cazul in care o sa am nevoie de reparatie si am o copie a bonului si a garantiei, e ok? Garantia si bonul original nu sunt la mine.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Nu stiu exact poti intreba la ei, in orice caz din experienta probabil n-as recomanda magazinul Altex pentru electronice si electrocasnice nici la dusmani sunt ultra dezamagit de asistenta produse tot NU RECOMAND

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi că in ambalajul original al produsului ar trebui să se găsească si garanția. E bine să faci o copie la bonul fiscal, fiindcă până expiră garanția, se șterge si tușul de pe bon și nu se mai deslușește nimic.

| just4ubr2015 a răspuns:

Garantia este valabila si cu o copie a bonului fiscal si certificatul din interior

| mi25 a răspuns:

Cu garantia completata si stampilata de vanzator si copie dua bon.
Eu fac intotdeauna copie dupa bon pe spatele facturii, deoarece dupa un an de zile nu mai ramane inscrisurile de pe bon, iar in cazul garantiilor extinse de 3-5 ani nu-l mai poti folosi.

| anonimg a răspuns:

Sună la Altex că nu te costă nimic să-i întrebi pe ei.