| anonim_4396 a întrebat:

Pot schimba in magazin un lantisor primit cadou, doar cu certificatul de garantie? Am primit un cadou un lantisor frumos de aur, dar care nu este tocmai pe gustul meu. In punguta de cadou era inclus si certificatul de garantie de la magazin, dar fara bonul fiscal. Si sincer imi este rusine sa ii cer persoanei de la care am primit cadoul bonul fiscal. Am vazut pe site-ul magazinului un lantisor un pic mai ieftin si as fi dispusa sa renunt la diferenta dintre cele 2 produse. Au trecut 2 zile de cand am primit cadoul, iar certificatul de garantie are trecuta data de 30.04 (deci 5 zile) ca data de achizitie.

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin aceeasi situatie,am primit cadou un inel de aur,care la fel nu a fost pe gustul meu, am vrut sa il schimb, m-am si dus a doua zi la magazin ca sa il schimb, dar nu au acceptat, chiar daca am avut toate cele necesare si o diferenta de o zi.Presupun ca acum depinde si de magazin, dar in cazul meu nu a functionat sa il dau la schimb.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E de bun simt sa pastrezi un asemenea cadou, ca amintire.
Cadoul reprezinta persoana care ti-a daruit-o, gustul ei (si nu a ta).

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai bonul fiscal, nu poti. Clar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără bonul fiscal, nu pot să îl ia înapoi. Dar încearcă, depinde și de magazin.

| RxTx a răspuns:

Poate să îl cumpere dea tine și pierzi 30%din valoarea lui
Pt că tva