| baubau_1862 a întrebat:

am si eu o nelamurirea. am facut o comanda online(la misto) si am ales ca modalitate de plata, plata online cu cardul. Deoarece facusem comanda la misto, bineinteles ca nu am platit fiind convinsa ca nu se va livra comanda respectiva, deoarece eu stiam ca se livreaza dupa ce platesti. comanda a fost livrata, insa eu nu am platit-o. Intrebarea mea este, cum fac sa platesc sau ce se intampla daca nu platesc, de unde se vor trage banii respectivi? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti plati prin orice modalitate de plata: card, mandat postal, depunere in contul magazinului, prin contul tau curent cu ordin de plata. Daca nu platesti de bunavoie te pot da in judecata si o sa platesti mai mult, respectiv la suma se vor adauga cheltuieli de judecata si dobanda, eventual si cheltuieli de executare. Sfatul meu este sa platesti cat mai repede si alta data sa nu mai faci prostii. Numai bine!

6 răspunsuri:
| irinathuglife a răspuns:

Posta va trimite produsul inapoi daca in 15 zile lucratoare nu efectezi plata.

| Eva a răspuns:

Nu inteleg... ai facut comanda la misto, dar ti-ai dat adresa corecta? laughing
Poti cauta pe site-ul unde ai facut comanda o adresa de contact, sa iei legatura cu cineva si sa lamuresti problema happy spune-le ca ti-a expirat cardul si vrei sa rezolvi chestiunea platiiwinking

| baubau_1862 explică:

Livrarea s-a facut prin curier.colteul l-am primit personal

| baubau_1862 explică:

Mai facusem comenzi pe acel site, de aceea aveau adresa mea. eu credeam ca nu se livreaza pana nu se plateste, de aceea zic ca am fcaut comanda la misto

| irinathuglife a răspuns:

Ori platesti produsul ori il returnezi.Ai grija sa nu strici produsul ca altfel numai ai cum sa il returnezi.

| ciprian112 a răspuns:

Probabil ti-au oprit banii deja (i-au retras de pe card). deci daca nu ai nimic de plata mergi si ridica coletul!